На Вінниччині зберігся єдиний у світі дохристиянський слов’янський храм

У селі Буша, що в Ямпільському районі на Вінниччині є барельєф, на якому зображено найдавніший малюнок. Барельєф являє собою шматок скелі з салурського пісковику. Знаходиться він на території дохристиянського скельного храму. Це чи не єдиний збережений дохристиянський храм у всьому світі.

бушанські барельєфи фото

Після прийняття християнства знищувалося абсолютно все, що було пов’язано з язичництвом. Але цей храм зберігся завдяки щасливому збігу обставин. Мабуть його засипали землею. Виявив його польський шляхтич Ромуальд Вівсяний.

бушанські барельєфи фото

А відкрив для світу цей скельний храм у 1896 році професор Володимир Антонович. На барельєфі зображено дерево без листя, що символізує дуб. Це було священне дерево у стародавніх слов’ян. На цьому дереві сидить півень, який уособлює ранкову зорю та життя. Зверху на малюнку зображено трикутник. Вчені й досі точно не можуть сказати, що він означає. Є кілька версій. За першою – так слов’яни здавна зображали Сонце. За іншою версією – це як вимір між світами, а третя версія каже, що це погляд інопланетних істот, які за всім спостерігають зверху.

бушанські барельєфи фото

Ще на малюнку зображений жрець з чашкою та великий олень. Вік барельєфу точно встановити вчені не можуть. Деякі вчені датують епохою трипілля. Загалом можна сміливо сказати, що цьому зображенню мінімум тисяча років.

бушанські барельєфи фото

– У цьому найдавнішому храмі захоплює дух. Відчуваєш себе, як не на цій планеті. Цей барельєф напевно сучасник Єгипетських пірамід, – каже туристка з Києва Марина Липко.

Ми ніколи достовірно не дізнаємося, що хотіли наші пращури зобразити на цьому камені, але ми можемо сказати одне: наші пращури – одна з найдревніших та найрозвинутіших цивілізацій на нашій планеті.

бушанські барельєфи фото

бушанські барельєфи фото


Використано матеріали Могилянської школи журналістики. Фото з  сайту Управління культури та туризму Вінницької облдержадміністрації.

Джерело: vlasno.info

Поділитися:

Be the first to comment on "На Вінниччині зберігся єдиний у світі дохристиянський слов’янський храм"

Leave a comment

Made by
Вебстудія створення сайтів ВМБ